Ładowanie

Kolektory słoneczne Bytom

W obliczu rosnących cen energii oraz rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w odnawialne źródła energii. Kolektory słoneczne stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań, pozwalających nie tylko na obniżenie rachunków, ale również na przyczynienie się do ochrony środowiska. W Bytomiu i w całym województwie śląskim, gdzie mieszkańcy coraz chętniej sięgają po nowoczesne technologie, systemy solarne zyskują na znaczeniu.

Jeżeli oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie – zadzwoń lub napisz do nas.

+48 600 879 000 +48 508 071 005 32 390 26 46 biuro@marwent.pl
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Formularz kontaktowy

Zamknij
Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

    Administratorem danych osobowych jest Marwent II sp. z o.o. sp. k. Informujemy, mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłosić sprzeciw lub skargę. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: kontakt@marwent.pl.

    Kolektory słoneczne w domu

    Ogrzewaj wodę użytkową wykorzystując darmową energię słoneczną

    Najczęściej zadawane pytania

    Sprawdź najczęstsze pytania dotyczące kolektorów słonecznych

    Czy kolektor słoneczny może być jedynym źródłem ciepła?

    Kolektory nie mogą być traktowanie jako główne źródło ciepła, gdyż zimą mogą one jedynie wspomóc. Jeśli patrzymy w skali roku, potrafią zapewnić od 50% do 70% zapotrzebowania na ciepło. Dlatego traktowane są jako pomocnicze źródło ciepła.

    Jak długo trwa montaż kolektora?

    Montaż instalacji solarnej w domu jednorodzinnym trwa z reguły 1-2 dni. Czas montażu kolektora zależy przede wszystkim od złożoności instalacji, budynku oraz istniejącego sytemu ogrzewania i wentylacji.

    Czy montaż instalacji solarnej wymaga zezwoleń budowlanych lub urzędowych?

    Montaż domowej instalacji solarnej nie wymaga żadnych pozwoleń jeżeli kolektory będą instalowane na dachu oraz wolnostojąco (bez fundamentu).

    Czy da się zamontować kolektor na dachu płaskim?

    Na dachu płaskim kolektory montowane są na specjalnej konstrukcji wolnostojącej przymocowanej do podłoża dachu. Taki sam rodzaj konstrukcji stosuje się do montażu kolektorów na ziemi lub na ścianie.

    Czy instalacja solarna wymaga konserwacji?

    Systemy solarne są wyjątkowo bezawaryjnymi urządzeniami. Podczas okresowych przeglądów należy sprawdzić szczelność, właściwości fizyczne oraz poziom płynu solarnego. Jeśli wystąpi niedobór płynu należy go uzupełnić. Należy również sprawdzić poziom pH płynu – jeśli spadnie poniżej 7,5 należy wymienić mieszankę. Regularne przeglądy instalacji solarnej zapewniają długookresową bezawaryjną pracę instalacji.

    Czy kolektory trzeba czyścić?

    Nie! Kolektory nie wymagają czyszczenia – czyści je deszcz.

    Jaki jest okres gwarancji i czas życia kolektorów?

    Oferowane przez nas kolektory słoneczne objęte są gwarancją przez 10-15 lat (w zależności od zestawu), a ich przewidywana długość działania to co najmniej 25 lat. Natomiast zasobniki wodne mają 7 lat gwarancji.

    Lepszy kolektor płaski czy próżniowy?

    Odpowiedź na to pytanie zależy w głównej mierze od odpowiedzi kiedy będzie używany zestaw solarny.

    • Jeśli układ solarny będzie najczęściej używany w okresie letnim, wybierz system z płaskim kolektorem słonecznym, który jest najefektywniejszy latem.
    • Jeśli układ solarny będzie używany w okresach chłodniejszych (szczególnie jesienią i wiosną), wybierz system z kolektorem próżniowym w tzw. „technologii termosowej” o średnicy rury solarnej 58mm. Zastosowanie technologii próżni gwarantuje wysoką efektywność układu w okresach niższych i ujemnych temperatur.
    • Jeśli układ solarny będzie używany w ciągu całego roku (jesienią, zimą, wiosną i latem), wybierz system „na cały rok” z kolektorem próżniowym o średnicy rury solarnej 70mm, wewnątrz której znajduje się zamknięty płaski kolektor. Połączenie wydajności kolektora płaskiego z izolacją próżni gwarantuje wysoką efektywność układu przez cały rok niezależnie od pogody i temperatury powietrza na zewnątrz.
    Czy to się opłaca?

    Zazwyczaj tak, choć stopień opłacalności zależy od wielu czynników. Najlepiej sprawdź, ile płacisz za ogrzewanie wody (np. rachunek za gaz za 2 miesiące letnie pomnóż przez 6) – około 60% tej kwoty może zostać zaoszczędzone dzięki kolektorom! Inwestycję w kolektory można porównać z lokatą bankową na poziomie zazwyczaj 10%-20%, choć rozbieżność jest spora i zależy od konkretnego przypadku.

    Czy nie lepiej oszczędzać lub zarabiać w inny sposób?

    Inwestycja w kolektory słoneczne ma liczne zalety, których nie posiadają inne metody oszczędzania i inwestowania: oszczędności uzyskane dzięki kolektorom są nieopodatkowane, gdyż dotyczą mniejszych wydatków opodatkowanych już pieniędzy, natomiast w przypadku lokat bankowych czy inwestycji w akcje należy od zysków odprowadzić podatek dochodowy, inwestycję w solary cechuje niskie ryzyko – wodę trzeba podgrzewać, a koszty źródeł energii w kolejnych latach najprawdopodobniej będą szybciej drożeć niż inflacja, natomiast inwestycja w akcje, waluty czy złoto odznacza się dużym ryzykiem, kolektory nie wymagają wiedzy i obsługi, w przeciwieństwie np. do inwestycji w akcje, które wymagają sporej wiedzy, angażują czasowo (śledzenie kursów i raportów) i emocjonalnie, solary, w przeciwieństwie do inwestycji finansowych, oznaczają także korzyści ekologiczne i ekonomiczne dla naszego kraju.

    Gdzie głównie działamy?

    Działamy na terenie całego województwa śląskiego

    Instalacje fotowoltaiki, klimatyzacji, wentylacji, kotłów na pellet itp. usług dla klientów indywidualnych wykonujemy na terenie całego województwa śląskiego i okolic, w szczególności na terenie takich miast jak: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Zawiercie czy Jaworzno.

    Skontaktuj się