Wentylacja, klimatyzacja

Oferujemy dobór, jak również profesjonalne wykonawstwo instalacji wentylacji oraz klimatyzacji, tak by ze sobą współpracowały w sposób efektywny i ekonomiczny.

Rozwiązania domowe i przemysłowe

Rekuperacja – system odzysku ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Rekuperacja (inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła) polega na zasysaniu świeżego powietrza zewnętrznego poprzez czerpnię. Następnie powietrze to przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora, ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Z kolei potem nawiewane jest do pomieszczeń.

Wentylacja – proces nawiewu oraz wywiewu powietrza z danego pomieszczenia. Zadaniem wentylacji jest zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza dla osób przebywających w pomieszczeniu, a także poprawnego przebiegu procesu technologicznego.

Wentylacja naturalna – zjawisko dopływu powietrza zewnętrznego przez nieszczelności (proces infiltracji) oraz otwory w budynku, dzięki różnicy ciśnienia (bez wspomagania urządzeniami elektrycznymi).

Wentylacja mechaniczna wywiewna – wentylacja ze wspomaganiem zasilanych elektrycznie urządzeń, których zadaniem jest wprowadzanie powietrza w ruch.

Wentylacja hybrydowa – proces, w którym wentylacja naturalna może być wspomagana okresowo lub zastępowana wentylacją mechaniczną.

Klimatyzacja – proces uzdatniania powietrza polegający na utrzymywaniu na odpowiednim poziomie temperatury, wilgotności, wymiany powietrza i jego czystości.

Gdzie głównie działamy? Na terenie takich miast woj. śląskiego jak: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Zawiercie czy Jaworzno.

Siedziba

ul. Główna 63
42-622 Świerklaniec

tel. 032/390 26 46, fax 032/390 26 26
kom. 600879000 lub 508071005
e-mail: biuro@marwent.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem