Wentylacja, klimatyzacja

Oferujemy zarówno dobór jak i profesjonalne wykonawstwo instalacji wentylacji oraz klimatyzacji, tak aby ze sobą współpracowały w sposób efektywny i ekonomiczny.

Rozwiązania domowe i przemysłowe

Rekuperacja - system odzysku ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Proces polega na zasysaniu świeżego powietrza zewnętrznego poprzez czerpnię. Następnie powietrze to przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Potem nawiewane jest do pomieszczeń.

Wentylacja - proces nawiewu oraz wywiewu powietrza z danego pomieszczenia. Zadaniem wentylacji jest zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza dla organizmu ludzkiego przebywającego w pomieszczeniu bądź procesu technologicznego.

Wentylacja naturalna - zjawisko dopływu powietrza zewnętrznego przez nieszczelności (proces infiltracji) i otwory w budynku poprzez różnicę ciśnienia bez wspomagania urządzeniami elektrycznymi.

Wentylacja mechaniczna - wentylacja ze wspomaganiem zasilanych elektrycznie urządzeń, których zadaniem jest wprowadzanie powietrza w ruch.

Wentylacja hybrydowa - proces, w którym wentylacja naturalna może być wspomagana okresowo lub zastępowana wentylacją mechaniczną.

Klimatyzacja - proces uzdatniania powietrza, polegający na utrzymywaniu na odpowiednim poziomie temperatury, wilgotności, wymiany powietrza i jego czystości.

Siedziba

ul. Główna 63
42-622 Świerklaniec

tel. 032/390 26 46, fax 032/390 26 26
kom. 600879000 lub 508071005
e-mail: biuro@marwent.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem