Ładowanie

Klimatyzacja

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji.

Ciesz się komfortem w swoim domu przez cały rok. Zyskaj automatyczne i zadanie sterowane urządzenie mogące pełnić funkcję grzewczą w chłodniejsze dni lub chłodzącą w sezonie letnim. W połączeniu z fotowoltaiką sprzyja zwiększeniu autokonsumpcji energii elektrycznej dzięki czemu optymalizujesz zyski z fotowoltaiki.

Jeżeli oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie – zadzwoń lub napisz do nas.

+48 790 551 755 +48 508 071 005 32 390 26 46 biuro@marwent.pl
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Formularz kontaktowy

Zamknij
Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

  Administratorem danych osobowych jest Marwent II sp. z o.o. sp. k. Informujemy, mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłosić sprzeciw lub skargę. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: kontakt@marwent.pl.

  Klimatyzacja w Twoim domu

  Zapewnij sobie idealną temperature przez cały rok dzięki klimatyzacji

  Dostarczamy nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań z zakresu wentylacji i klimatyzacji Klientom indywidualnym. Specjalizujemy się w sprzedaży, montażu oraz serwisie klimatyzacji i wentylacji.

  Poznaj różnice oferowanych rozwiązań

  • Rekuperacja
   System odzysku ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Rekuperacja (inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła) polega na zasysaniu świeżego powietrza zewnętrznego poprzez czerpnię. Następnie powietrze to przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora, ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Z kolei potem nawiewane jest do pomieszczeń.
  • Wentylacja
   Proces nawiewu oraz wywiewu powietrza z danego pomieszczenia. Zadaniem wentylacji jest zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza dla osób przebywających w pomieszczeniu, a także poprawnego przebiegu procesu technologicznego.
  • Wentylacja naturalna
   Zjawisko dopływu powietrza zewnętrznego przez nieszczelności (proces infiltracji) oraz otwory w budynku, dzięki różnicy ciśnienia (bez wspomagania urządzeniami elektrycznymi).
  • Wentylacja mechaniczna wywiewna
   Wentylacja ze wspomaganiem zasilanych elektrycznie urządzeń, których zadaniem jest wprowadzanie powietrza w ruch.
  • Wentylacja hybrydowa
   Proces, w którym wentylacja naturalna może być wspomagana okresowo lub zastępowana wentylacją mechaniczną.
  • Klimatyzacja
   Proces uzdatniania powietrza polegający na utrzymywaniu na odpowiednim poziomie temperatury, wilgotności, wymiany powietrza i jego czystości.

  Najczęściej zadawane pytania

  Sprawdź najczęstsze pytania dotyczące wentylacji i klimatyzacji

  Czy można schłodzić kilka pomieszczeń jednym klimatyzatorem?

  Niestety nie. Każde pomieszczenie wymaga osobnej jednostki klimatyzacyjnej ponieważ klimatyzator pracuje do osiągnięcia konkretnej temperatury w pomieszczeniu i gdy to się stanie wstrzymuje swoją pracę dbając jedynie o to, by temperatura znów się nie podniosła. Oznacza to, że przy dwóch pomieszczeniach rozdzielnych drzwiami temperatura będzie spadać tylko w jednym z nich. W wypadku większej ilości pomieszczeń do ochłodzenia niezbędne jest zastosowanie klimatyzacji multisplit lub montaż osobnych, naściennych urządzeń w każdym z nich.

  Jak działa klimatyzacja?

  Działanie klimatyzacji to w gruncie rzeczy dość prosty proces. Rozpoczyna się w momencie, gdy czynnik chłodniczy pobiera ciepło z pomieszczenia i pod postacią pary przepływa do sprężarki. Ta natomiast podnosi jego ciśnienie i temperaturę (od 60 do 100 oC), by mógł pobrane wcześniej ciepło oddać w skraplaczu schładzanym powietrzem atmosferycznym o temperaturze ok. 30 oC. Następnie czynnik chłodniczy przedostaje się przez zawór rozprężny, gdzie ze względu na jego specyficzne właściwości dochodzi do gwałtownego spadku temperatury. W postaci pary przepływa do jednostki wewnętrznej (parownika), gdzie ogrzewa je powietrze z chłodzonego pomieszczenia. Dochodzi do ponownego pobrania ciepła przez czynnik chłodniczy i cały cykl odbywa się od początku, tym samym pozwalając na utrzymanie najlepszej temperatury w pomieszczeniu.

  Jaka jest różnica między klimatyzacją a wentylacją?

  Wentylacja grawitacyjna, zwana też naturalną, jest tradycyjnym rodzajem wentylacji, działa dzięki konwekcji, czyli ruchowi powietrza powodowanemu przez różnicę jego gęstości i ciśnienia. Świeże powietrze dostaje się do środka przez nawiewniki, a powietrze zużyte usuwane jest na zewnątrz przez kanały w kominach wentylacyjnych. Wentylacja grawitacyjna to rozwiązanie proste, które nie wymaga energii elektrycznej. W zależności jednak od pory roku, wielkość wymiany powietrza jest różna. W okresie letnim wentylacja naturalna nie działa prawie w ogóle, zimą natomiast zbyt intensywnie. Wentylacja mechaniczna stanowi rozwiązanie tego problemu. W tego rodzaju rozwiązaniu powietrze wprawiane jest w ruch za pomocą wentylatorów. Istnieją różne rodzaje wentylacji mechanicznej. W budownictwie mieszkalnym najczęściej stosuje się dwa:

  • wywiewną – gdzie wentylatory tylko usuwają powietrze;
  • nawiewno-wywiewną – gdzie wentylatory nawiewają i wywiewają powietrze.

  Drugie rozwiązanie coraz częściej uzupełniane jest o rekuperator, który odzyskuje część energii cieplnej z usuwanego powietrza. Pozwala to obniżyć rachunki za ogrzewanie.

  Klimatyzacja jest w stanie zmienić właściwości powietrza, takie jak temperatura czy wilgotność. Jej popularność rośnie, choć nie jest elementem niezbędnym w każdym budynku. Klimatyzacja zapewnia cyrkulację powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, ale nie gwarantuje jego wymiany. Potrafi ona filtrować powietrze z zanieczyszczeń takich jak kurz, pyłki, dym i inne. Ta funkcja klimatyzacji odgrywa kluczową rolę dla alergików. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów – z jonami srebra, węglowych, czy antybakteryjnych, które posiadają różne właściwości. Wiele nowoczesnych klimatyzatorów wyposażonych jest również w funkcję grzania. Pozwala to zastosować je w roli dodatkowego, lub nawet głównego źródła ogrzewania.

  Jak widać różnica pomiędzy wentylacją, a klimatyzacją jest kluczowa i wynika z podstawowej funkcji, do której zostały przeznaczone. Klimatyzacja przede wszystkim zapewnia cyrkulację powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, lecz nie gwarantuje jego wymiany. Zamknięty obieg powietrza ma duże znaczenie dla efektywności klimatyzacji, gdyż jej kluczowym zadaniem jest schładzanie lub ocieplanie powietrza. Ten cel przyświeca zazwyczaj użytkownikom, kiedy decydują się na montaż klimatyzacji. W gorące dni , pozwala ona na zapewnienie optymalnej temperatury do przebywania we wnętrzach.

  Gdzie głównie działamy?

  Działamy na terenie całego województwa śląskiego

  Instalacje fotowoltaiki, klimatyzacji, wentylacji, kotłów na pellet itp. usług dla klientów indywidualnych wykonujemy na terenie całego województwa śląskiego i okolic, w szczególności na terenie takich miast jak: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Zawiercie czy Jaworzno.

  Skontaktuj się