Ładowanie

Kotły na pellet do domu

Piece C.O. na pellet to modele cieszące się ciągle rosnącą popularnością. Należą one do jednych z tańszych sposobów ogrzewania domu i wody użytkowej. Pellet jest ekologicznym paliwem odnawialnym o wysokiej kaloryczności i znikomej produkcji popiołu. Piec centralnego ogrzewania na pellet nie emituje nieprzyjemnych zapachów, a wyposażony w podajnik – wymaga obsługi raptem raz lub dwa razy w tygodniu. Nie ma potrzeby podłączania go do zbiorczej sieci, niezbędne jest jedynie zasilanie sterownika prądem. Dzięki temu doskonale sprawdza się w miejscach, które nie mają dostępu do sieci gazowej czy ciepłowniczej.

Jeżeli oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie – zadzwoń lub napisz do nas.

+48 790 551 755 +48 508 071 005 32 390 26 46 biuro@marwent.pl
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Formularz kontaktowy

Zamknij
Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

    Administratorem danych osobowych jest Marwent II sp. z o.o. sp. k. Informujemy, mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania oraz zgłosić sprzeciw lub skargę. W tym celu prosimy o kontakt mailowy: kontakt@marwent.pl.

    Kotły grzewcze na pellet

    Kotły na pellet - ekologiczne i oszczędne źródło ciepła

    Pomagamy w doborze urządzenia, projektujemy i montujemy system centralnego ogrzewania dostosowany do indywidualnych potrzeb. Pomagamy w formalnościach związanych z otrzymaniem dotacji za zakup i montaż ekologicznego kotła na pellet.

    Najczęściej zadawane pytania

    Sprawdź najczęstsze pytania dotyczące kotłów grzewczych na pellet

    Czy do uruchomienia kotła potrzebne są akcesoria?

    Nasze kotły na pellet zawierają wszystkie elementy niezbędne do instalacji w systemie centralnego ogrzewania: zawór spustowy, zawór bezpieczeństwa (3 bar), naczynie przeponowe, elektroniczną pompę obiegową. Konieczne jest zainstalowanie zaworu termostatycznego zabezpieczającego przed zimnym powrotem z instalacji (skalibrowany na 55 ° C), co zapewni znacznie dłuższą żywotność kotła.

    Czy kocioł jest bezpieczny w użytkowaniu?

    Nasze kotły mają wiele zabezpieczeń przed przegrzaniem. Pierwszy stopień ochrony jest realizowany przez elektronikę, która nie pozwoli na wzrost temperatury wody powyżej 85° C, a drugim stopniem ochrony jest termostat bezpieczeństwa, który przerywa dozowanie pelletu, gdy kocioł osiągnie temperaturę krytyczną. Termostat nie pozwala na przegrzanie kotła, zgłasza usterkę i wygasza kocioł.
    Elektronika nie pozwala, aby ciśnienie w układzie było wyższe niż 2,5 bara lub niższe niż 0,6 bara. W obu przypadkach zgłasza usterkę i wygasza kocioł.

    Jeśli z jakiegoś powodu elektronika ulegnie awarii, kocioł jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który przy ciśnieniu powyżej 3 barów wypuści wodę z kotła w celu redukcji zbyt wysokiego ciśnienia.
    Nasze kotły, przerywają dozowanie pelletu i zapobiegają wszelkiej możliwości wydostania się dymu do pomieszczenia, zgłaszają usterkę i wyłącza kocioł w przypadku zatkania przewodów spalinowych oraz słabego przepływu spalin przez komin.

    Urządzenia wyposażone są mechaniczną klapę, której zadaniem jest obniżanie ciśnienia w komorze spalania w przypadku zbyt dynamicznego zapłonu, a tym samym zapobiega problemom w dalszej pracy kotła.

    Czy kocioł wymaga dopływu świeżego powietrza?

    Oferowane kotły są urządzeniami na paliwo stałe, także podczas procesu spalania zużywają spore ilości tlenu, dlatego konieczne jest wykonanie w pomieszczeniu w którym się znajduje instalacji nawiewno-wywiewnej (nie mechanicznej) wentylacji.

    W kotłowni należy wykonać otwór o powierzchni co najmniej 100 cm² w dolnej części pomieszczenia. Wymagane jest wykonanie otworu wentylacyjnego w górnej strefie pomieszczenia.

    Czy potrzebuję komina?

    Konieczne jest podłączenie kotła do izolowanego komina o minimalnej wysokości 3 m oraz minimalnej średnicy fi 130 mm.

    Czy kocioł działa automatycznie?

    Tak, kocioł ma możliwość pracy automatycznej, którą można regulować na dwa sposoby, za pomocą automatyki samego kotła albo zewnętrznego termostatu pokojowego.

    Jaka jest pojemność zbiornika na pellety?

    Oferowane kotły mają zasobnik na pellet o pojemności od 30 kg do 250 kg w zależności od modelu.

    W jakim odstępie czasu powinno się czyścić kocioł?

    Czyszczenie kotła musi być regularne, a jego częstotliwość zależy od ilości oraz jakości spalonego pelletu. Czyszczenie przy pomocy turbulatorów wykonuję się regularnie w odstępach od 3 do 7 dni, a ogólny przegląd i czyszczenie całego kotła raz w roku.

    Konserwacja kotła wpływa na zużycie pelletu i niezawodne działanie kotła.
    Najczęstszą przyczyną awaryjnego wyłączenia kotła jest zanieczyszczenie kotła z powodu złej jakości pelletu i nieregularnej konserwacji.

    Gdzie głównie działamy?

    Działamy na terenie całego województwa śląskiego

    Instalacje fotowoltaiki, klimatyzacji, wentylacji, kotłów na pellet itp. usług dla klientów indywidualnych wykonujemy na terenie całego województwa śląskiego i okolic, w szczególności na terenie takich miast jak: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Zabrze, Zawiercie czy Jaworzno.

    Skontaktuj się